Povijest

GODINA I MJESTO

NATJECANJE I DISCIPLINA

SASTAV POSADE

TRENER

PLASMAN

1997., Hazewinkel

Svjetsko juniorsko prvenstvo

2-JMA

Ivan Rebić i Damir Rubčić

Zdravko Gajšak

BRONČANA MEDALJA

4-JMA

Eduard Vondra, Dejan Subotić, Milan Ražov i Jure Mrduljaš (Gusar)

Zdravko Gajšak

Finale B, 6. mjesto

4xJMA

Andrej Barac,Filip Banovac (oba Istra) Hrvoje Konjevod i Davorin Šindler

Zdravko Gajšak

Finale D, 3. mjesto

1997., Bari

Mediteranske igre

4-SMA

Oliver Martinov (Jadran/Zadar), Krešimir Čuljak, Marko Banović, i Branimir Vujević (Jadran/Zadar)

Romano Bajlo

(Srđan Podvorac, Nikola Bralić)

ZLATNA MEDALJA

1997., Milano

Nations Cup

2xSŽB

Saša Gotić i Ana Marija Garčević

Nikola Bralić

FINALE A, 4. MJESTO

1998., Ottensheim

Svjetsko juniorsko prvenstvo

1xJMA

Davorin Šindler

Zdravko Gajšak

Finale C, 3. mjesto

2-JMA

Mišel Požežanac i Ivan Golubiček

Zdravko Gajšak

Finale B 4. mjesto

1998.,

Beč-München-Luzern

Svjetski kup

2-SMA

Oliver Martinov i Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

BRONČANA MEDALJA

1998., Köln

Svjetsko prvenstvo

2-SMA

Oliver Martinov i Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

Finale B, 2. v

1998., Henley

Henley Royal Reggatta

 

2-SMA

The Silver Gobllets and Nickalls Challenge Cup

Oliver Martinov i Ninoslav Saraga 

Nikola Bralić

SREBRNA MEDALJA

1998., Ioannina

Nations Cup

1xSŽB

Saša Gotić

Nikola Bralić

Finale B, 1. mjesto

4xSMB

Božo Maletić, Aljoša Bratuša (Jadran/Rijeka), Ivan Rebić i Marin Perinić (Jadran/Rijeka)

Nikola Bralić

Finale B, 2. mjesto

1999., Plovdiv

Svjetsko juniorsko prvenstvo

2+JMA

Mišel Požežanac, Ivan Golubiček i kormilar Bojan Zibar

Zdravko Gajšak

Finale B, 1. mjesto

8+JMA

Aleksandar Žiguć, Martin Rogulja, Petar Lovrić, Andrija Mijačika, Dino Šug, Igor Krsnik, Domagoj Jelić, Tomislav Pančić i kormilar Davor Emeršić

Zdravko Gajšak

Finale B, 3. mjesto

1999., Hamburg

Nations Cup

4-SMA

Božo Maletić, Marko Ivica, Davor Šindler i Ivan Rebić

Nikola Bralić

FINALE A, 5. MJESTO

1999.,

St. Catharines

Svjetsko prvenstvo

2-SMA

Oliver Martinovi Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

BRONČANA MEDALJA

8+SMA

Jure Mrduljaš, Damir Vučičić (Gusar), Antonio Buća (Jadran/Zadar), Krešimir Čuljak (Croatia), Marko Dragičević (Jadran/Zadar), Nikša Skelin (Gusar), Tomislav Smoljanović, Branimir Vujević (Jadran/Zadar) i kormila rCvitanić (Gusar)

Igor Čulin

(Nikola Bralić)

Finale B, 3. mjesto

1999., Beč-München-Luzern

Svjetski kup

2-SMA

Oliver Martinov i Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

SREBRNA MEDALJA

(rekord SK)

2000., Zagreb

Svjetsko juniorsko prvenstvo

1xJMA

Domagoj Jelić

Zdravko Gajšak

BRONČANA MEDALJA

2xJŽA

Diana Mikšić i Sonja Zibar

Mario Janković

Finale C, 1. mjesto

8+JMA

Branko Jovanovac, Danijel Ilić (oba Iktus), Igor Krsnik, Petar Lovrić, Tomislav Pančić, Andrija Mijačika, Martin Rogulja, Aleksandar Žigić i kormilar Davor Emeršić

Zdravko Gajšak

Finale B, 3. mjesto

2000., Copenhagen

Nations Cup

4+SMB

Mišel Požežanac, Ivan Golubiček, Dražen Šimičević, Eduard Vondra i kormilar Silvio Petriško

Nikola Bralić

Finale B, 1.v

4-SMB

Božo Maletić, Petar Milin (J/Z), Davorin Šindler i Ivan Rebić

Nikola Bralić

FINALE A, 6.MJESTO

2000., Sidney

Olimpijske igre

2-SMA

Oliver Martinov i Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

Finale B, 2. mjesto

8+SMA

Igor Francetić (Croatia),Tihomir Franković (Gusar), Tomislav Smoljanović, Nikša Skelin, Siniša Skelin (Gusar), Krešimir Čuljak (Croatia), Igor Boraska (Gusar), Branimir Vujević (Jadran/Zadar) i kormilar Silvio Petriško

Igor Čulin

(Nikola Bralić)

FINALE A, 3. MJESTO

2001., Seattle

Windermere Cup

8+SMA

Igor Francetić (Croatia), Damir Vučičić (Gusar), Tomislav Smoljanović, Nikša Skelin (Gusar), Oliver Martinov, Krešimir Čuljak (Croatia), Igor Boraska (Gusar), Branimir Vujević (Jadran /Zadar)  i kormilar Silvio Petriško

Nikola Bralić

1. MJESTO

2001.,

Seville-Beč- München

Svjetski kup

8+SMA

Igor Francetić (Croatia), Damir Vučičić (Gusar), Tomislav Smoljanović, Nikša Skelin (Gusar), Oliver Martinov, Krešimir Čuljak (Croatia), Igor Boraska (Gusar), Branimir Vujević (Jadran /Zadar) i kormilar Silvio Petriško

(u Seville nastupio Petar Lovrić)

Nikola Bralić

2. MJESTO ukupno

(2., -, 1.),

osmerac nije nastupao u Beču

2001., Luzern

Svjetsko prvenstvo

8+SMA

Igor Boraska (Gusar), Damir Vučičić (Gusar), Tomislav Smoljanović, Nikša Skelin (Gusar), Oliver Martinov, Krešimir Čuljak (Croatia), Igor Boraska (Gusar), Branimir Vujević (Jadran /Zadar) i kormilar Silvio Petriško

Nikola Bralić

SREBRNA MEDALJA

2001., Duisburg.

Svjetsko juniorsko prvenstvo

4+JMA

Petar Topić (Jadran/R.), Petar Lovrić, Martin Rogulja, Branko Jovanovac (Iktus) i kormilar Davor Emeršić

Davor Radović

(Zdravko Gajšak)

FINALE A, 6.MJESTO

4xJMA

Hrvoje Barčot (Ošjak), Domagoj Jelić, Ivan Bohaček i Hrvoje Štefinac

Zdravko Gajšak

Finale C, 1. mjesto

2-JMA

Tomislav Pančić i Luka Čulo

Zdravko Gajšak

Finale B, 5. mjesto

2xJŽA

Dijana Mikšić i Sonja Zibar

 

Finale C, 6. mjesto

2001.,

Ottesheim

World Regatta Under 23 (Nations Cup)

8+SMB

Božo Maletić, Petar Milin, Damir Rubčić (Trešnjevka), Ante Murer (Zagreb), Petar Lovrić, Saša Vukojčić (Trešnjevka), Ivan Golubiček, Mišel Požežanac i kormilar Viktor Leš

Drago Milinković

(Nikola Bralić)

FINALE A, 6.MJESTO

2-SMB

Stanislav Martin (VK Zagreb) i Eduard Vondra

(Nikola Bralić)

Finale B, 6. mjesto

2xSMA

Antonio Babić i Davorin Šindler

Nikola Bralić

Finale C, 2. mjesto

2001.,

 

Mediteranske igre

2xSMA

Antonio Babić i Davorin Šindler

Nikola Bralić

Finale B, 2. mjesto

2002., Genova

World Regatta Under 23 (prije Nations Cup)

8+SMB

Ivan Golubiček, Mišel Požežanac, Tomislav Pančić, Aleksandar Žigić, Milan Ražov (HVK Gusar) Davorin Šindler, Petar Lovrić, Martin Rogulja, i kormilar Luka Travaš

Nikola Bralić

Finale B, 2. mjesto

2002., Hazewienkel-  Luzern-München

Svjetski kup

8+SMA

Igor Francetić (Croatia), Damir Vučičić (Gusar), Tomislav Smoljanović, Hrvoje Marić, Marko Dragičević (oba Jadran /Zadar), Krešimir Čuljak (Croatia), Danijel Bajlo, Branimir Vujević (oba Jadran /Zadar) i kormilar Silvio Petriško (Croatia)(u Hazewienkelu – 4. mjestoesto, nastupili su Oliver Martinov i Ivan Jukić umjestoesto Krešimira Čuljka i Igora Francetića)

Romano Bajlo

(Nikola Bralić)

4. MJESTO

(4., 6., 4.)

2002.,

Luzern i München

Uz Svjetski kup

4+SMA

Ninoslav Saraga, Oliver Martinov, Igor Boraska (Gusar), Ivan Jukić (Iktus) i kormilar Luka Travaš

Nikola Bralić

Finale A, 3. mjesto na obje regate

2002., Seville

Svjetsko prvenstvo

4+SMA

Ninoslav Saraga, Oliver Martinov, Igor Boraska (Gusar), Ivan Jukić (Iktus) i kormilar Luka Travaš

Nikola Bralić

BRONČANA MEDALJA

8+SMA

Igor Francetić (Croatia), Damir Vučičić (Gusar), Tomislav Smoljanović, Hrvoje Marić , Marko Dragičević (oba Jadran /Zadar), Krešimir Čuljak (Croatia), Danijel Bajlo, Branimir Vujević (oba Jadran /Zada) i kormilar Silvio Petriško (Croatia)

Romano Bajlo

(Nikola Bralić)

FINALE A, 4. MJESTO

2003., Milano

Svjetski kup

8+SMA

Igor Francetić (Croatia), Damir Vučičić (Gusar), Tomislav Smoljanović, Hrvoje Marić , (Jadran/Zadar), Krešimir Čuljak (Croatia), Danijel Bajlo, Branimir Vujević (oba Jadran/Z) i kormilar Silvio Petriško (Croatia)

Nikola Bralić

4. mjesto.

(2., 3., 5.)

2003., Beograd

World Regatta Under 23

8+SMB

Niko Bujas, Krešo Vudrag (oba KV Krka), Tomislav Pančić, Aleksandar Žigić, Filip Eškinja, Hrvoje Eškinja (oba J/Z), Erik Brec, Petra Topić (J/R) i korm. Luka Travaš

Jovica Krasić (Nikola Brali)

FINALE A, 6. MJESTO

4xSMB

Bojan Žugić

Josip Kostelić (Nikola Bralić)

Finale B 3. mjesto

4xSMB

Lenko Dragojević, Tomislav Ružić, Matija Cetinić (VK Zagreb) i Hrvoje Barčot (VK Ošjak)

Damir Matijašec (Nikola Bralić)

Finale B 4. mjesto

2003., Milano

Svjetsko prvenstvo

8+SMA

Mario Vekić, Igor Francetić (Croatia), Oliver Martinov, Tomislav Smoljanović, Krešimir Čuljak (Croatia), Igor Boraska (Gusar), Branimir Vujević Jadran/Zadar) i kormilar Silvio Petriško (Croatia)

Nikola Bralić

Finale B 2. mjesto

4+SMA

Ivan Rebić, Davorin Šindler, Petar Lovrić i Ante Murer (Trešnjevka)

Drago Milinković (Nikola Bralić)

Finale B 2. mjesto.

2004., Poznan

FISA U23 World regatta

4-SMB

Mario Vekić, Frane Niseteo, Hrvoje Marić (Jadran/Zadar), Petar Lovrić

Nikola Bralić

ZLATNA MEDALJA

2004., Banyoles

Svjetsko juniorsko prvenstvo

1xJMA

Valent Sinković

Darko Mikšić

Finale B 5. mjesto

 

 

ŠKOLA VESLANJA

Novi termini treninga - kliknite VIŠE

Više

Kalendar natjecanja u 2019. godini

Kalendar HVS-a i FISA-e.