Povijest

GODINA I MJESTO

NATJECANJE I DISCIPLINA

SASTAV POSADE

TRENER

PLASMAN

1990., Ottensheim

Nations Cup

4xSMB

David Greif (Branik), Igor Lasić, Bernard Rovis i Ticijan Komparić

Nikola Bralić

FINALE A, 5. MJESTO

1990., Lac d Aiguebelette

Svjetsko juniorsko prvenstvo

2xJMA

Nikola Otašević (Partizan) i Antun Kostelić

Dušan Kovačević (Nikola Bralić)

Finale B 1. mjesto

 REPUBLIKA HRVATSKA

1991., Banyoles

Svjetsko juniorsko prvenstvo

4+JMA

Marko Carev, Mario Vukić, Martin Valek, Dinko Vučemilović i kormilar Goran Puljko

Zdravko Gajšak

Finale B, 3. mjesto

4xJMA; 

Antun Kostelić,Ticijan Komparić (Istra), Eugen Mateša i Erik Tul (Argo)

Nikola Bralić

Finale B, 6. mjesto

1991., Beč

Svjetsko prvenstvo

2xSMA

Marko Banović, Robert Stakor (Trešnjevka)

Nikola Bralić

nije im dozvoljeno da nastupe za Hrvatsku

 

1xSLŽA

Sanja Vermezović

Nikola Bralić

4xSMA

Krešimir Čuljak, Marin Vranješ, Željko Mihaljević (oba Iktus) i  Silić (Smederevo)

Nikola Bralić

1992., Glasgow

Nations Cup

4xSMB

Marin Vranješ (Iktus), Antun Kostelić, Hrvoje Krstulović i Igor Lasić

Nikola Bralić, Josip Kostelić

FINALE A, 6.MJESTO

1992., Montreal

Svjetsko juniorsko prvenstvo

2–JMA

Dinko Vučemilović i Renato Pomahač (Zagreb)

Damir Matijašec

(Zdravko Gajšak)

FINALE A, 6. MJESTO

1992., Barcelona

(Banyoles)

Olimpijske igre

4+SMA

Sead Marušić (Gusar), Marko Banović, Ninoslav Saraga, Aleksandar Fabijanić (Zagreb) i kormilar Goran Puljko

Damir Matijašec

(Nikola Bralić)

Finale B, 1. mjesto

1993., Ioannina

Nations Cup

4+SMB

Martin Valek, Goran Mihovilović, Davor Šubić (oba Croatia), Branimir Vujević (Jadran/Zadar) i kormilar Zoran Adamić (Croatia)

Srećko Šuk, (Nikola Bralić)

FINALE A, 4. MJESTO

1993., Beucaire

Mediteranske igre(XIII)

4-SMA

Igor Velimirović (Croatia), Sead Marušić, Ninoslav Saraga i Marko Banović

Nikola Bralić

BRONČANA MEDALJA

1993., Roudnice

Svjetsko prvenstvo

4-SMA

Igor Velimirović (Croatia),Sead Marušić, Marko Banović i Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

plasirali u polufinale

1994., München

Svjetsko juniorsko prvenstvo

 

2xJMA

Marko Mijat i Jakov Tironi

Tudor Tironi (Josip Kostelić)

Finale, 3. mjesto

1xJŽA

Saša Gotić

Josip Kostelić

Finale C, 1. mjesto

1994., Vaires

Nations Cup

4+SMB

 

Krešimir Kuhar, Siniša Savić (oba Croatia), Martin Valek i Kristijan Ramadan (Zagreb)

Damir Matijašec (Nikola Bralić)

FINALE A, 5. MJESTO

1994., Indianapolis

Svjetsko prvenstvo

2-SMA

Ninoslav Saraga i Marko Banović

Srđan Podvorac, (Nikola Bralić)

FINALE A, 5. MJESTO

4-SMA

Igor Velimirović (Croatia), Krešimir Čuljak, Zlatko Buzina (Croatia) i Marko Perinović (Jadran Zadar)

Nikola Bralić

Finale B, 2. mjesto

1995., London

Oxford-Cambridge

8+SMA

Marko Banović…

William Robins?

(Nikola Bralić)

pobjeda u osmercu Cambridgea

1995., Groningen

Nations Cup

4-SMB

Martin Valek, Renato Pomahač (Zagreb), Dinko Vučemilović i Siniša Savić (Zagreb)

Nikola Bralić

Finale B, 2. mjesto

2xLSMB

Krešimir Čulo i Antun Kostelić

Nikola Bralić

FINALE A, 6. MJESTO

1995., Tampere

Svjetsko prvenstvo

2-SMA

Marko Banović i Ninoslav Saraga

Srđan Podvorac, Nikola Bralić

FINALE A, 5. MJESTO

1995., Henley

Henley Royal Regatta

The Steward's Cup

4-SMA

 

Marko Banović, Ninoslav Saraga, Dirk Bangert (Njemačka) i Scott Brownlee (Novi Zeland)

William Robins?

(Nikola Bralić)

ZLATNA MEDALJA

(rekord Henleya)

1996., Hasewinkel

Nations Cup

2xSŽB

Saša Gotić i Hana Bratić (Jadran/Rijeka)

Mario Janković

(Nikola Bralić)

BRONČANA MEDALJA

4-SMB

Josip Stolar, Filip Šrajer (oba Zagreb), Dinko Vučemilović i Renato Pomahač

Drago Milinković

(Nikola Bralić)

FINALE A, 6. MJESTO

1xSLMB

Krešimir Čulo

Nikola Bralić

Finale B, 6. mjesto

1996., Glasgow

Svjetsko juniorsko prvenstvo

2-JMA

Damir Rubčić i Ivan Rebić

Zdravko Gajšak

FINALE A, 5.MJESTO

1996., Atlanta

Olimpijske igre

2-SMA

Marko Banović i Ninoslav Saraga

Nikola Bralić

FINALE A, 6. MJESTO

 

ŠKOLA VESLANJA

Novi termini treninga - kliknite VIŠE

Više

Kalendar natjecanja u 2019. godini

Kalendar HVS-a i FISA-e.