Prethodno Evropsko veslačko prvenstvo sveučilišta Sljedeće

Zagreb, 31. kolovoza 2008.

Na Jarunskom jezeru održano je 4. veslačko prvenstvo evropskih sveučilišta. Sudjelovale su reprezentacije 58 sveučilišta iz 14 zemalja, Austrije, Francuske, Hrvatske, Italija, Izraela, Mađarske, Nizozemske, Njemačke, Poljske, Slovenije, Srbije, Španjolske, Švicarske, Velike Britanije. Organizacija je bila odlična, jedino je šteta da regata nije privukla veću medijsku pozornost. Atmosfera je bila tipična studentska, vesela, prijateljska, ali i natjecateljska.

Od naših posada najuvjerljivije je pobijedio muški dvojac na pariće, Valent Sinković i Damir Martin. Sigurno je pobijedio i četverac bez kormilara, iako se od upornih Poljaka odvojio tek u finišu. I u drugim našim posadama bilo je dosta studenata članova hrvatske seniorske reprezentacije. Većina je osvojila medalje, ali osim dubla i četverca, nije bilo zlatnih.

Rezultate, više komentara (na engleskom) pogledajte na stranici regate!

uvjerljiva pobjeda Valenta i Damše

pobjeda našeg 4 - pred upornim Poljacima

najuzbudljivija utrka prvog dijela finala - pobjeda jedine švicarske posade, ženskog osmerca, na 750 m do cilja tek se probijaju na treće mjesto, da bi na kraju pobijedile dvije posade Nizozemkinja

finiš muških osmeraca; naši iza dvije poljske posade

pobjeda proslavljena kupanjem u ciljnoj ravnini

međunarodna biciklistička pratnja utrka

podjela medalji obavljena je pred tribinama nakon završetka utrka

5. rujna slijedi svjetsko studentsko prvenstvo u Beogradu, a uskoro, 19.rujna, bit će i Evropsko veslačko prvenstvo.

Poslije utrka spakirani su čamci za današnju regatu u Bakru i za predstojeće svjetsko veteransko veslačko prvenstvo u dalekoj Litvi.