Prethodno Prvenstvo Hrvatske Sljedeće

Zagreb, 15. svibnja 2011.

HAVK Mladost ponovno prvak Hrvatske u seniorskoj konkurenciji!

Čestitke veslačicama i veslačima, trenerima i svima koji su pomogli u osvajanju prvenstvu Hrvatske za seniore. Hvala i svim članovima kluba koji su svojim prisustvom na Jarunu dali podršku našim veslačima u najvećem uspjehu našeg kluba na prvenstvima Hrvatske. Ostalima za informaciju, prvi dio, seniorsko prvenstvo odrađeno je savršeno. Sa šest osvojenih naslova prvaka Hrvatske i trećom uzastopnom pobjedom u osmercu, klub je i ove godine najbolji seniorski klub Hrvatske, uz najveću razliku u bodovima pred drugoplasiranim Iktusom. Očekujemo i da u rujnu, nakon PRH za mlađe kategorije, osvojimo i ukupnu pobjedu. U prilogu je tablica osvojenih bodova i mala usporedba s ostalim klubovima u Hrvatskoj i Zagrebu.

Goran Nuskern

Ove godine HAVK Mladost ostvario je do sada najuvjerljiviju ekipnu pobjedu na prvenstvu Hrvatske. Iskazano bodovima, osvojio je 61 bod, VK Iktus 43,8 bodova, pa HVK Gusar 32,6 bodova, VK Jadran Rijeka 31,6. Rezultate vidi na stranicama Hrvatskog veslačkog saveza!

Mladost je ostvarila šest pobjeda:

te druga mjesta u 4+SM i 2xSŽ.

Cijelo vrijeme padala je kiša, a povremeno je i puhalo; ipak, utrke su imale poprilično gledalaca, a i standardnu biciklističku pratnju.

start četveraca s kormilarom

Iktus vodi ispred Mladosti

braća Sinkovići ispred Korane i Gusara u 2xSM

sastav 4x koji govori o izuzetnim generacijama skulera u našem klubu

već na startu vodstvo naših

4x na postolju, Mladost: Tomislav s peharom, Ivan, Boris, Valent, Lasić (djelitelj odličja)