Prethodno Evropsko univerzitetsko veslačko prvenstvo Amsterdam 2010.
Olimpijada mladih u Singapuru
Sljedeće

Zagreb, nedjelja, 22. kolovoza 2010.

Šesto europsko univerzitetsko veslačko prvenstvo u znaku je rekorda: održano je na Bosbaan-u, najstarijoj umjetnoj veslačkoj stazi na svijetu, nastupilo je rekordan broj od 473 veslača iz 14 zemalja sa 71 sveučilišta, veslali su u 20 kategorija, po prvi puta u osmercima za lake veslače i za lake veslačice te u dvojcu bez kormilara za lake veslače. Najbrojniji su bili Britanci sa 159 veslača.

Naši su veslači odlično izveslali svoje utrke te u ukupnom poretku dijelimo četvrto mjesto s Austrijancima, a iza Njemaca, Poljaka i Britanaca. Zagrebačko sveučilište je pobijedilo u osmercu (Vanja Bušić, Marijan Filipović, Ivan Rom, Lenko Dragojević, Toni Urlić, Stjepan Matić, Dražen Čulin, Marco Franjul, kormilar Filip Čeh), a bili su drugi u četvercu bez kormilara (Toni Urlić, Lenko Dragojević, Dražen Čulin, Marco Franjul) i peti u dvojcu na pariće (Juraj Kušurin i Luka Dragojević). Laki četverac skul bio je drugi u B finalu, kao i ženski dubl.

Olimpijska regata mladih u Singapuru, 15. do 18. kolovoza 2010.

Olimpijska regata mladih u Singapuru završila je štafetnom utrkom u sprintu, svaka zamjena po 250 metara, a momčad se sastojala od dva muška, dva ženska skifa, te od jednog muškog i jednog ženskog dubla. Za štafete nisu bile predviđene medalje, ali su se veslači zdušno borili; naravno, bilo je nesporazuma i smijeha, a glavni je cilj, zbližavanje i komunikacija među mladima iz različitih zemalja postignut. Na "pravim" utrkama  Asja Žero je bila druga u B finalu, a Ledenko/Čakarun u 2- treći u B finalu.